Erken rezervasyonu yaptırdınız her şey çok güzel fakat aradan kısa süre geçtikten sonra yakın bir akrabanızın aynı tarihlerde düğünü olduğunu öğrendiniz veya tatilinize kısa süre kala bir sağlık problemi yaşadınız. Peki şimdi ne olacak?

Erken Rezervasyon iptali

Erken rezervasyon en iyi fiyat konusunda tüketicilere yardımcı olsa da elbette en büyük handikaplarından biri iptal durumunda yaşanacaklardır. Öncelikle; panik olmayın!

Seyahat şirketleri erken rezervasyon iptali konusunda tatilcilere elinden gelen yardımı sunar. Eğer tatile daha çok zaman var ise şirketin otel ile anlaşmasına da bağlı olarak bu durumu zararsız atlatmanız küçük bir ihtimalle de olsa mümkündür.

Burada en belirleyici konu; erken rezervasyon iptal sigortası yaptırıp yaptırmadığınızdır. Eğer tatilinizi satın alırken erken rezervasyon sigortası yaptırdıysanız (çoğu zaman 72 saat öncesine kadar) seyahat tarihinizi erteleyebilir veya iptal sigortası paketinize göre iade olarak alabilirsiniz.

Unutmayın; erken rezervasyon tatilcilerin ve tatil hizmeti sunan işletmelerin karşılıklı kazanması esasına dayalıdır. Tatilciler erken rezervasyon yaptıracakları tatili çok iyi planlamalı ve ona göre hareket etmelidirler. Tatil gününe kadar yaşayacağınız olası problemler sizin sorumluluğunuzdadır. Erken Rezervasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? başlıklı yazımızı okuyarak planlama yapabilir ve böylece en keyifli tatile ulaşabilirsiniz!