Tatilinizi ister erken rezervasyon döneminde ister sezonda yaptırın dikkat etmeniz gereken bir dizi kural vardır. Bu yazıda erken rezervasyon yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.
Erken Rezervasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

1- Erken rezervasyon yaptıracağınız şirketi iyi seçin: Güvenilir bir tur operatöründen erken rezervasyon yaptırmak daha sonra kötü sürprizlerle karşılaşmanızı engelleyecektir. En iyi şirketi bulmak için geçmiş tatil deneyimlerinizi gözden geçirebilir, şirketlerin ne kadar süredir faaliyet gösterdiğini araştırabilir ve şirketin vaad ettiği hizmeti rakipleriyle karşılaştırabilirsiniz.

2- Tatile çıkacağınız zaman dilimini netleştirin: Senelik izin gibi tatil zamanlarını kısıtlayan belirli faktörler var. Bunun yanında; doğum, işle ilgili diğer nedenler gibi tüm faktörleri gözden geçirerek erken rezervasyon yaptırmalısınız. Unutmayın;eğer zaman planlamasını iyi yapamazsanız daha hesaplı yapmaya çalıştığınız tatil size umduğunuzdan daha pahalıya malolabilir.

3- Erken rezervasyon sigortası alın: Seyahat şirketlerinin çoğu misafirlerinin erken rezervasyon yüzünden mağdur olmaması için erken rezervasyon sigorta hizmeti sunmaktadır. Eğer tatile çıkacağınız zaman diliminde değişiklik olma ihtimali varsa sigorta alarak tatilinizi belirli bir zaman kala iptal ettirebilir veya başka bir tarihe erteleyebilirsiniz.

4- Tüm tesisleri inceleyin: Örneğin Alanya’da tatil yapmak istiyor olabilirsiniz. Alanya’da erken rezervasyon fırsatları ile ilgili araştırma yaparken tüm indirim sağlayan tesisleri inceleyip karşılaştırarak karar verebilirsiniz

5- Taksit kampanyalarını takip edin: Erken rezervasyon ile gideceğiniz tatili bankaların sunduğu ödeme avantajlarıyla birleştirerek daha hesaplı hale getirebilirsiniz. Bankalar bazı kartlara eksta puan ve taksit gibi imkanlar sunarak erken rezervasyon dönemini daha avantajlı hale getirmektedir.