Erken rezervasyon tüm tatilciler için fiyat avantajları, farklı ödeme koşulları ve ücretsiz transfer gibi ekstra hizmetler sunulan ön rezervasyon dönemleridir.

erken-rezervasyon-nedir

Yurt dışında da oldukça yaygın olan ve Early Booking adıyla bilinen erken rezervasyon zamanlarını takip ederek avantajlı koşullarla tatil yapabilirsiniz.

Tur operatörleri, tatil firmaları, oteller ve en iyi tatili yapmamız için çalışan seyahat profesyonelleri tesislerin doluluk oranlarını baz alarak fiyatları belirli dönemlerde aşağıya çekebilmektedir.

Örneğin: Temmuz ayında gitmek istediğinizde 1.000 TL’yi gözden çıkardığınız bir otel için erken rezervasyon döneminde bunun yarısına varan tutarlarla tatil rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Erken rezervasyon dönemleri seyahat şirketlerinin piyasadaki arz ve talep dengesini ölçerek otel ve tur fiyatlarını asgari düzeyde tutmalarını sağlar. Tesisler erken rezervasyon sayesinde gelecek dönemdeki misafirlerine daha iyi hizmet sağlayabilmek için gerekli altyapı ve personel ihtiyacını önceden planlayabilirler.

Yukardaki tanımdan da anlayabileceğiniz gibi erken rezervasyon dönemleri hem hizmet sağlayanlar hem de hizmet alanlar için karşılıklı faydalar doğuran süreçlerdir.